پیش بینی می شود که در سال 2021 بیش از 110 میلیون کاربر آیفون در ایالات متحده وجود داشته باشد. اگر شما هم از آن دسته افراد هستید ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که iPhone شما طولانی تر و کارآمدتر کار می کند.
نکات و ترفندهای زیادی وجود دارد که ممکن است شما در مورد مراقبت از آیفون خود بدانید تا بتوانید همیشه از آن بیشترین بهره را ببرید.

در ادامه یازده نکته اساسی در مورد نگهداری آیفون را به شما یادآوری میکنیم تا گوشی شما طولانی تر و کارآمدتر کار برایتان کند.

1. قاب محافظ

اولین کاری که باید انجام دهید تا مطمئن شوید مراقب آیفون خود هستید ، تهیه یک قاب محافظ برای آن و همچنین یک محافظ صفحه (گلس) است. اینکه آیفون کاملاً نو است دارید یا قدیمی ، این باید اولویت شماره یک شما باشد.
قاب های محافظ مختلف آیفون برای انتخاب وجود دارد. همیشه در مورد موارد می توانید مارک یا سبک دلخواه خود را بدست آورید. شما در یافتن بهترین حالت متناسب با شخصیت خود مشکلی نخواهید داشت.

 

2. مطمئن شوید درگاه شارژ شما تمیز است

شارژ تلفن ممکن است یکی از مهمترین کارهایی باشد که انجام می دهید بنابراین می خواهید از تمیز بودن درگاه شارژ خود اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات اگر تلفن شما شارژ نمی شود ، فقط به دلیل گرفتگی درگاه برق است.

اولین گزینه شما استفاده از خلال دندان و یک مسواک برای از بین بردن باقی مانده در درگاه شارژ است. این کار را خیلی دقیق انجام دهید زیرا نمی خواهید به هیچ یک از نقاط تماس آسیب برسانید. اگر این کار نکرد ، می توانید یک قوطی هوای فشرده را امتحان کنید تا آشغال های آن خارج شود.

 

3. برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید

شما احتمالاً چند برنامه در تلفن خود دارید که مدتی قبل بارگیری کرده اید و از آن زمان تاکنون باز نشده اند. این یک بازی بی فکر یا رسانه های اجتماعی است که هرگز بررسی نمی کنید. وقتی نوبت به تعمیر و نگهداری در iPhone شما می رسد ، باید مرتباً بررسی کنید از کدام برنامه ها استفاده نمی کنید و آنها را حذف کنید.

حتی در تنظیمات شما یک ویژگی به نام "آفلود برنامه های استفاده نشده" وجود دارد که می توانید در تنظیمات ذخیره سازی iPhone خود پیدا کنید. هنگامی که فضای ذخیره سازی شما کم است ، این ویژگی به طور خودکار برنامه های استفاده نشده را حذف می کند اما اسناد و داده های شما را ذخیره می کند. و اگر روزی تصمیم گرفتید که دوباره آن برنامه را روی تلفن خود نیاز دارید ، همیشه می توانید دوباره آن را در فروشگاه برنامه بارگیری کنید. با پاک کردن برنامه های بلا استفاده فونت نستعلیق آیفون از بین نمی رود زیرا که قبل از آن در محلی امن مانند Notes ذخیره کرده اید.

4. به جدیدترین سیستم عامل iOS به روز شوید

به روز نگه داشتن iOS خود بهترین راه برای حفظ iPhone است. اپل رفع اشکالات و بهبودهایی در طول عمر باتری را که می توان از طریق جدیدترین iOS بارگیری کرد ، منتشر کرد.
انجام این کار فقط باید چند دقیقه طول بکشد و بسیار آسان است. هرگز از به روزرسانی آیفون خود عقب نمانید.

 

5. برنامه های خود را مرتب به روز کنید

ما قبلاً در مورد حذف همه برنامه هایی که استفاده نمی کنید صحبت کرده ایم بنابراین پس از آن باید مطمئن شوید که همه برنامه های استفاده شده خود را به روز می کنید. شما نمی خواهید با به روزرسانی برنامه هایی که استفاده نمی کنید پهنای باند یا زمان خود را هدر دهید.

اگر معمولاً به خاطر نمی آورید که برنامه های خود را به روز کنید ، یک ویژگی وجود دارد که آن را برای شما در تنظیمات انجام می دهد. این به شما اطمینان می دهد که برنامه های شما همیشه به روز و آماده استفاده هستند زیرا در پس زمینه کار می کنند. اگرچه بسیاری از افراد این کار را خاموش می کنند زیرا باعث اتلاف باتری می شود.

 

6. وظایف پس زمینه را مدیریت کنید

برنامه های زیادی در iPhone شما وجود دارد که در حین انجام کار دیگری در پس زمینه تازه می شوند. این می تواند کشنده باتری شما باشد و گاهی اوقات اصلاً نیازی به آن ندارد. به عنوان مثال هنگامی که در حال دانلود موزیک در آیفون هستید، مقداری از فضای  RAM دستگاه اشغال می‌شود. پس دانلودهای غیرضروری را متوقف کنید.

در ios ویژگی‌ای به نام "تازه سازی برنامه پس زمینه" یا Background app refresh نامیده می شود و در صورت عدم استفاده از برنامه ، به روزرسانی ها را بررسی می کند. ممکن است برخی از برنامه ها وجود داشته باشد که می خواهید این کار را انجام دهید مانند ایمیل خود. می توانید این ویژگی را برای هر یک از برنامه های خود روشن یا خاموش کنید.

 

7. آیفون خود را مجدداً راه اندازی کنید

اگر همه چیز را امتحان کرده اید و iPhone شما همانطور که قرار است اجرا نکند ، ممکن است بخواهید iPhone خود را دوباره راه اندازی کنید. این می تواند به حل مسائل تصادفی کمک کند که شاید نتوانسته اید آنها را برطرف کنید.

 

8- کوکی ها و داده های سافاری را پاک کنید

یک راه خوب برای کمک به سرعت بخشیدن به iPhone خود پاک کردن کوکی ها و داده های استفاده شده توسط سافاری است. انجام این کار با رفتن به تنظیمات ، کلیک روی Safari و سپس کلیک بر روی پاک کردن تاریخچه و داده های وب سایت آسان است. از طرف دیگر ، با این کار Safari وب سایت هایی را که مرتباً به آنها مراجعه می کنید ، توصیه نمی کند مگر اینکه از آنها علامت گذاری شده یا بعداً دوباره به آنها مراجعه کنید.

 

9. پیام های قدیمی را حذف کنید

این ممکن است برای بعضی از افراد سخت باشد اما شما نیازی به ماهها و ماهها پیام بین خود و دوستانتان که در تلفن شما ذخیره شده است ، ندارید. با انتخاب ویژگی موجود در تنظیمات ذخیره سازی در تلفن ، می توانید پیام های قدیمی را به راحتی پاک کنید.

یا اگر فقط پیام های خاصی وجود دارد که می خواهید آنها را رد کنید ، می توانید برای حذف پیام ها از طریق آن کشیده و به سمت چپ بکشید. باید بر روی پیام هایی تمرکز کنید که دارای عکس ، فیلم یا گیف هستند زیرا بیشترین فضا را اشغال می کنند.

 

10. آیفون خود را شارژ نگه دارید

به نظر می رسد شارژ آیفون خود را شارژ نگه دارید تا بتوانید از آن استفاده کنید اما این نکته بزرگی برای کمک به صرفه جویی در مصرف باتری در طولانی مدت است. هرچه بیشتر از دستگاه خود استفاده کنید ، باتری سریعتر تمام می شود.

توصیه می شود که باید تلفن خود را همیشه در هر جایی بین 40 تا 80 درصد شارژ نگه دارید. شما باید مرتباً برای شارژ مجدد تلفن خود تنظیم کنید تا این نیاز را برآورده کنید. همچنین بعد از فعال کردن هات اسپات آیفون میبایست آن را خاموش کنید.

11. اطمینان حاصل کنید که محل نگهداری آیفونتان ایمن است

آخرین نکته برای نگهداری آیفون ، بنابراین می توانید مدت زمان بیشتری و کارآمدتر آن را حفظ کنید ، ایمن نگه داشتن آن است ، به خصوص در مواردی که از آن استفاده نمی کنید. اطمینان حاصل کنید که آن را جایی نگذارید تا کسی احتمالاً آن را از پا درآورد یا یک نوشیدنی روی آن بریزد. بهترین راه برای کارکردن تلفن ، ایمن نگه داشتن و دوری از آسیب است.

 

و در آخر: بدانید که مراقبت و نگهداری آیفون مهم است

هنگامی که نوبت به نگهداری آیفون می رسد ، موارد زیادی وجود دارد که باید انجام دهید تا در طولانی ترین زمان ممکن و با حداکثر کارایی آن را فعال نگه دارید. هرگز اسپری الکلی را روی آیفون مستقیم اسپری نکنید. زیرا باعث از کار افتادن اسپیکر بالایی آن میشود و خرج ۱میلیون تومانی روی دستتان میگذارد!

اکنون شما با یازده نکته در مورد مراقبت و نگهداری از آیفون را آشنا شدید. امیدواریم برای شما مفید بوده باشد